Fülöp Fanni Zsófia

Lovasakadémia

Zizegő

2018 Haladó Díjlovagló Bajnoka Ifi kategóriában
Fülöp Fanninak Zsófiának hívnak, novemberben leszek 15 éves, a  Lóránttfy Zsuzsanna Református Gimnáziumba járok. Az első lovas élményeimet óvodás koromban szereztem Szarkaváron, ekkor szerettem bele a lovakba. Minden szabadidőmet kint töltöttem, első társam egy indián tarka póni volt. 7 évesen indultam először versenyen futószáras kategóriában, Bakonyi Erika tanítványaként. Sajnos a lovarda átmeneti bezárása miatt abba kellett hagynom a lovaglást. Ekkor sok más sportot kipróbáltam, de hiányoztak a lovak az életemből. 2 év kihagyás után kezdtem újra lovagolni, de nem volt lehetőségem magasabb szintre lépni és hosszas keresgélés után kerültem Taszárra,  Orcifalvi Borbálához. Az ő edzői munkájával nagyon sokat fejlődtem, nála kezdtem el komolyabban versenyezni, nagyon sok jó eredményt értünk el eddig is a Póni Klub által rendezett versenyeken. A mai napig ő az edzőm, akinek nagyon sokat köszönhetek. Első komolyabb megmérettetésként  a 2017-es Póni Klub Országos Bajnokságon az ő lovával, My Colt-tal indulhattam haladó díjlovas bajnokságban ahol 6. helyezett lettem. Ezen a nyáron nagyon sokat jártam a Lovasakadémiára segíteni, versenyeken önkénteskedni és így volt lehetőségem pár  lóra felülni is. A Pannon Lovasakadémia igazgatója, Halas Áron szorgalmamat látva lehetőséget adott arra, hogy a jövőben a Lovasakadémia Sport Club  színeit képviselhessem. Sokat fejlődtem az ezt követő időben,  sok lovat lovagolhattam és tavasszal sikeres rajtengedély-vizsgát tettem. A 2018-as Póni Klub Országos Bajnokságra 2 szuper lóval készülhettem, Flash egy fekete,  9 éves herélt díjugratásban, Zizegő egy szürke 15 éves kanca díjlovaglásban volt társam, akivel az  idén sikerült a dobogó legfelső  fokára állni. Ő egy érzékeny, nagyon jól kiképzett intelligens és kedves kanca, akivel nagyon jól megtaláltuk az összhangot. Mindkét lónak sokat köszönhetek, nagyon sokat fejlődtem a segítségükkel.
Szeretnék még tovább fejlődni és mindkét szakágban magasabb szintre lépni.